wykonawcy

Buba Kuyateh, gambijski muzyk grający na korze - tradycyjnym zachodnioafrykańskim instrumencie. Urodził się w Gambii, na zachodnim wybrzeżu Afryki. Należy do znanej rodziny Jali , czyli muzyków zajmujących się szerzeniem tradycji oraz przekazywaniem historii z pokolenia na pokolenie.
Jego ojczystym językiem jest  Mandinka, znamienny dla regionu Senegambii, nie posiadającay jednak formy pisemnej. Dlatego też szczególne znaczenie dla rozpowszechniania wiedzy tradycyjnej i historycznej ma tam przekaz ustny. Najbardziej typową formą tego przekazu są pieśni tradycyjne wykonywane przez rodziny jali - muzyków specjalizujących się w pielęgnowaniu rodzimej kultury i obyczajów.

Czytaj więcej: Buba Kuyateh (Gambia)

Zespół STAR GUARD MUFFIN powstał w Brzegu, w maju 2008roku. Od samego początku kapela dużo koncertuje, bierze udział w wielu festiwalach, na których sięga po liczne nagrody. Warto wymienić pierwsze miejsce na "Rock Reggae Festiwal" w Brzeszczach (sierpień 2008), wyróżnienie na "Muzycznej Jesieni" w Grodkowie (listopad 2008), Grand Prix na "Famie" w Świnoujściu czy zwycięstwo na "II Dniach Młodzieży" w Dobrym Mieście (sierpień 2009). W czerwcu 2010 roku grupa została wyróżniona na festiwalu "ZMRock" w Nidzicy, a w tym samym roku zdobyła nagrodę specjalną podczas imprezy "Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięcza swojemu frontmanowi –Kamilowi Bednarkowi, który zdobył II miejsce w III edycji programu "Mam talent!" w TVN. To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany "Szanuj", który został wydany w listopadzie 2010 roku przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.

Czytaj więcej: Kamil Bednarek

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i zywiołowy taniec w klimacie podzwrotnikowym.
Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun'y, balafon, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.
Zespół koncertuje już kilka lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Burkina Faso, Gwinei i Gambi.
Podróż trwa!.
Uwaga! Foliba podnosi temperaturę otoczenia o średnio 15'C!

Czytaj więcej: Foliba

Powstał w marcu 1983 roku w Warszawie, założony przez Piotra Strojnowskiego (voc, g.), Dariusza Gierszewskiego (dr; Kult), Andrzeja Zeńczewskiego (g, voc, ur. 28 IX 1963) i Artura Miłoszewskiego (bg; ur. 3 XII 1960). Wkrótce powiększył się o Waldemara Deskę (kbds), Andrzeja Krzywego (g, perc; ur. 5 III 1964) i Jarosława Woszczynę (alt sax; T. Love). W tym składzie grupa nagrała piosenki na pierwszy singiel "Do plastica" / "Przed nami wielka przestrzeń", wydany w połowie roku 1984. Piosenki te śpiewali i autor tekstów Strojnowski ("Do plastica"), i Zeńczewski ("Przed nami wielka przestrzeń"). W tym czasie Daab był gościem festiwalu w Jarocinie (począwszy od roku 1984 występował tam niemal rokrocznie), Rock Areny w Poznaniu, Reggae Nad Wartą w Gorzowie, Muzycznego Campingu w Brodnicy, Róbrege w Warszawie, Rockowiska w Łodzi, FAMY w Świnoujściu, Rock Opola - zwykle potrafiąc ukoić publiczność swą słodką, pulsującą karaibskimi rytmami muzyką.

Czytaj więcej: DAAB

Razem są niezwykle zgranym duetem, ale również każdy z nich z osobna udowadnia swoją klasę. Śląsk atakuje reggae, dancehall i hip-hopem - “Nie przypuszczam, ja wiem – dobrze będzie!”

Czytaj więcej: Bob One i Bas Tajpan

Legendarny Bakshish celebrując swoje 30-lecie promuje swój najnowszy album "4 I-ver" , którego premiera miała miejsce w listopadzie  2012 r.

Jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae powstały w Kluczborku w 1982 roku, którego znaczenie dla polskiej sceny reggae jest niepodważalne.

Na początku młodzieńcza energia i bunt eksponowały się poprzez punk rock. Muzyczne poszukiwania rozpoczęte od ska i rock-steady po kilku miesiącach przyjęły formę reggae. Pierwszy rok działalności oprócz koncertów w całym kraju przyniósł pierwsze sukcesy - awans do finału i pierwszej dziesiątki w konkursie "Kto najlepszy w tym Rocku?" organizowanym pod egidą Programu 3 Polskiego Radia. W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie. Rok później wystąpili na tym pamiętnym festiwalu już w charakterze gwiazdy. Gorące lato 1984 przyniosło występy na najważniejszych festiwalach tamtych czasów takich jak "Fama" "Reggae Camping" czy "Reggae Nad Wartą".

Czytaj więcej: Bakshish

Freakin Rudeboys to młody zespół założony w październiku 2011 roku w Ełku, w składzie występuje ośmiu niezwykle energicznych chłopaków, którzy będąc
na scenie poruszają tłumy i pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia. Bogate instrumentarium pozwala im na łączenie różnych ciekawych brzmień. Grupa posiada na swoim koncie kilka sukcesów, takich jak:
- I miejsce w Ełckim Przeglądzie Kapel Amatorskich EPKA 2011,
- I miejsce w przeglądzie kapel studenckich Barabany 2012 w Białymstoku,
- udział w finałowym konkursie Młodych Polskich Zespołów Reggae podczas XII-stej edycji Ostróda Reggae Festival 2012, gdzie otrzymali najwięcej głosów od wspaniałej publiczności.
- I miejsce w III ogólnopolskim przeglądzie reggae Ełk Sound System 2012 w Ełku.
- Zespół otrzymał również nominację do tytułu „Polskiej Nadziei Reggae 2012” w plebiscycie najlepszego czasopisma branżowego Free Colours!
- Oraz koncerty na celebrity porn
gay movie
celebrity porn
naked celebrities
mobile porn tube
celebrity sex tapes
gay cartoon porn
gay anime
celebrity sextapes
Bbw Porn
naked celebrities
celebrity porn
jednej scenie m.in. z Jamal, Kamil Bednarek, Strachy na Lachy, Junior Stress, EastWest Rockers, Raggafaya, Dubska, Natural Mystic Akustycznie, O.S.T.R/Tabasko i Make Progress.

Czytaj więcej: Freakin Rudeboys

TaLLib urodził się w 1986 roku w Lublinie. Muzykę wyniósł z rodzinnego domu. W 2003 roku TaLLib poznał Devoted Mc – artystę z Martyniki (Karaiby). Od tamtego czasu zaczął wdrażać się w muzykę Reggae i w jamajską kulturę. Razem z „Devoted & Rudd Sound” lubelski wokalista zagrał ponad 30 koncertów.
TaLLib – występując jako solista towarzyszy mu jego młodszy brat Sztoss – Tallib zagrał ponad 100 koncertów w całej Polsce. Twórczość lubelskiego artysty docenili już internauci – utwory zamieszczone w serwisie YouTube zanotowały ponad 3,0 miliona wyświetleń.

Czytaj więcej: TaLLib

Jeden z najciekawszych młodych zespołów reggae na krajowej scenie. Trójmiejski zespół Root Wise to energetyczna dawka rootsowych brzmień, pochłonięta dubowym pulsem, połączona z silnym i zapamiętywalnym głosem wokalistki. Razem tworzy to niesamowitą mieszankę dzwięków, którą można określić jako roots'n'dub. Muzyka Root Wise potrafi wciągnąć odbiorcę w swoją magiczną atmosferę. Ten młody zespół pojawi się w tym roku na kilku dużych polskich festiwalach, m.in. Ostróda Reggae Festival, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Stolica Reggae i oczywiście Reggae nad Wartą.