DUBSKADUBSKA - to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Grupa ma na koncie 3 płyty i setki koncertów w całej Polsce oraz koncerty zagraniczne: Czechy, Austria, Rosja, Grecja. Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock. Największą popularność zespół zdobył po wydaniu w 2006 roku płyty "Avokado". Utwór tytułowy przez kilka miesięcy znajdował się na liście przebojów radiowej "Trójki". Piosenki z płyty "Avokado" były regularnie emitowane przez wiele stacji radiowych, takich jak Radio Bis (dzisiejsze Radio Euro), Antyradio, czy regionalne rozgłośnie Polskiego Radia.

Niemal 4 lata minęły od nagrania przez grupę Dubska płyty „Avokado". W międzyczasie zespół nagrał płytę po rosyjsku z Gerbertem Moralesem, kultową postacią rosyjskiej sceny muzycznej, liderem moskiewskiej grupy Jah Division. Grupa zagrała przez ten czas wiele koncertów, w tym kilka koncertów w Moskwie, występowali nawet na największym festiwalu rosyjskim - NASHESTVE w ramach sezonu polskiej kultury w Rosji.

Siłą zespołu jest „piosenkowość" ich utworów, jak i oryginalnie napisane, bezpretensjonalne, zabarwione specyficznym humorem, teksty, których tematyka jest uniwersalna, odnosząca się do życia każdego z nas. Zespół potrafi połączyć tradycję muzyki reggae z własnym podejściem do tematu i szerokimi inspiracjami od reggae, przez muzykę lat 80-tych, rock'n'roll, soul, blues po akustyczną balladę. 14 lipca 2010 ukaże się najnowszy krążek zespołu zatytułowany "Loko-Loko".

„Słuchając niektórych piosenek można poczuć, że ludzie ją wykonujący grają i śpiewają swoje życie. Powstaje wtedy muzyka wolna od kalkulacji, nie przefiltrowana, czysta energia, płynąca z serca, które zna historie smutne i dramatyczne, a także wesołe i beztroskie. Dlatego kocham roots reggae, a po za tym The Beatles, Dezertera, folk cyganów węgierskich, czarny soul z lat 60 tych i przedwojenne tanga argentyńskie" - mówi Dymitr „Dymol" Czabański - wokalista i gitarzysta grupy, a także autor większości tekstów.


W intenecie:

www.dubska.art.pl
www.myspace.com/dubska


Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się