Natural Mystic

Pierwsza próba NATURAL MYSTIC odbyła się w styczniu 2001r. w składzie pięcio osobowym: KAMILA DZIÓB -voc, MICHAŁ MAŚLAK -voc, BARTOSZ PAPAJ -drum, ARTUR RUMUŃSKI -git, RAFAŁ MICIŃSKI -bass. Wtedy to właśnie powstał obecnie trochę zapomniany utwór "Try Again". Zespół inspirował się pierwotnie muzyką root`s reggae, ragga i ethnic. Ciepły klimat reggae i energetyzujące publiczność koncerty sprawiły, że zespół szybko stał się rozpoznawalny na lokalnej scenie muzycznej.

Pod koniec czerwca 2002r. odeszli KAMILA i ARTUR. Zachwiało to równowagą zespołu lecz nie na długo.

Na przełomie lipca i sierpnia 2002r. Natural Mystic w składzie 3 osobowym nagrał płytę demo, na której znalazły się utwory: Darkness & Coffeine, Ocean, Jah People i Stopione słońce. Wkrótce też zespół powiekszył się o nowych muzyków i ze zdwojoną energią rozpoczął działalność koncertową.

Oprócz kilkudziesięciu mniejszych koncertów, wziął udział w największych w kraju festiwalach muzyki reggae (Winter Reggae Festival '2002, AFRYKA REGGAE FESTIVAL '2003, REGAŁOWISKO Bielawa '2003, Winter Reggae Festival '2003, REGAŁOWISKO Bielawa '2004).

Zanim ustalił się obecny skład Natural Mystic, zmieniał się on kilkakrotnie. Muzycy przychodzili, odchodzili, na ich miejsce przychodzili nowi, ci czasem znów odchodzili. Tu też warto wspomnieć o wspaniałych ludziach takich jak ANIA CZARNA (nie wiem czy tak się nazywała) i ARTUR SZCZEPANEK. Nie przeszkadzało to jednak procesowi twórczemu. Razem ze składem zespół zmieniał też swe oblicze. Zmieniała się treść i forma twórczości, nie zmieniła się jednak fascynacja muzyką, pojedynczym dźwiękiem, który niejednokrotnie wydobyty z któregoś z instrumentów stawał się początkiem opowieści... Wspólne muzykowanie, improwizacje, celebrowanie czystego dźwięku, czasem przekształcanie go w dziwny, szaleńczy jazgot - to właśnie jest Natural Mystic.

W sali prób, na koncercie, w studiu... W życiu... Zespół cały czas tworzy swą własną historię...

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się