grubsonGRUBSON

Pierwsza styczność GrubSona z kultura Hip-Hop & Rap nastąpiła w 1993r, a zaczął działać w tej dziedzinie na przełomie 1997/1998 roku kiedy to powstała ekipa „Po-3na Różnica" .Dwa lata później do ekipy dochodzi Jaco, skład zmienia swoja nazwę na „Czwarta Zmiana" a|k|a „Twórca Skład". Po pierwszym nielegalu TWÓRCA SKLAD – „Przez cały czas" w 2001r. zespól rozpada się. Rok później powstaje nowy skład „Wolność Słowa" (GrubSon, GRF, Zorza, Aro) gdzie bity i nagrywki powstawały już na komputerze. W 2002 roku powstaje pierwsze demo W.S.quad – „Wolność Słowa" (GrubSon, GRF & Zorza), nagrane u GrubSona w warunkach domowych. Czas, chęci i inne wstrząsające wydarzenia nie dały szansy na przetrwanie grupy.

 

Tak oto na przełomie 2003/2004 r. GrubSon wypuszcza swój solowy nielegal – GrubSon – „N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa) a wraz z nim klip promujący płytę. Na albumie zamieszczone były kawałki w klimatach Hip-Hop, Ruffneck oraz Dancehall (bitami zajął się GrubSon). W tym samym czasie współpracuje on z MC ZyebOneKilla tworząc „2G" (Dwóch Grubasów).

GrubSon dostrzega sile i energie jaka wypływa z Reggae oraz Dancehall nie zapominając oczywiście o swoich hip-hopowych korzeniach. Nieustanne nagrywki oraz koncerty tworzą silna więź miedzy chłopakami a ich produkcje zaczynają trafiać do coraz szerszej publiczności. W tym samym roku czyli 2005 GrubSon pracuje nad drugim solowym albumem.

Kawałki pt. „Bilet" oraz „ Witamy Na Śląsku" umieszczone na forum reggae w 2006r. sprawiły, ze GrubSon zaczął współpracować z Łódzkim producentem MMF (DreadSquad). GrubSon nie tracąc czasu skupia się na swoim dwupłytowym albumie oraz produkuje mixtape'y, instrumentale oraz nielegale nagrane u siebie w domu pod nazwa „Unleashed&Remixed". Mając sporo materiału poznaje on DJ FEEL-X'a i przechodzi do jego wytworni „Sila-Z-Pokoju".

W 2007 roku GrubSon nagrywa kawałek na płytę KODEX III , do którego powstaje klip wraz z Guralem i Fokusem. GrubSona można również usłyszeć m.in. na śląskiej składance „Silesia na Śląskich bitach", mixtapach Juniora Stressa.

We wrześniu 2009r światło dzienne ujrzał debiutancki album „O.R.S.". Dzięki singlom „Nowa fala" oraz „Na szczycie" artysta błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album „Coś więcej niż muzyka". Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJem BRK, który równie świetnie czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012r. album „Gruby Brzuch".

Materiału można było zakosztować na pełnych energii i żywiołowości koncertów GrubSona i BRK.

W 2013 roku Grubson wyruszył w trasę z Jamalem (RudeboyTour), przy okazji której pojawił się singiel o tym samym tytule. Utwór „Rudeboy Tour" z gościnnym udziałem Jareckiego znalazł się na Muzycznej Bombce MaxFlo. W tym samym czasie artysta nawiązał współpracę z live bandem Sanepid, z którym nadal koncertuje.

4 marca 2015 r. to data premiery 3. studyjnego (legalnego) albumu GrubSona zatytułowanego „Holizm". Na płycie artysta łączy liczne gatunki takie jak soul, funk, muzykę elektroniczną czy alternatywną, znacznie wychodząc tym samym poza ramy muzyki hip-hopowej. Nową jakość wniosło też zaangażowanie w pracę nad płytą live bandu, którego partie usłyszymy choćby w singlowym „Sanepidzie". – Wiadomo, że jestem daleki od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. „Holizm" to bardzo zróżnicowana płyta. Zawiera dojrzalsze niż na poprzednich krążkach teksty. – mówi GrubSon. Na longplayu pojawili się również znakomici goście, których obecność podkreśla tylko jego różnorodność. Usłyszymy tutaj Krzysztofa Zalewskiego, Marcelinę, Jareckiego czy Tego Typa Mesa. Album pozwolił też artyście na spełnienie swoich marzeń. W utworze „Spider-man" wspiera go nowojorczyk Chip Fu z legendarnego składu Fu-Schnickens. „Kiedyś nie myślałem nawet, że uda mi się być na jego koncercie, a dziś mam go na swojej płycie„ – relacjonuje z zadowoleniem. „Holizm" został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów jak i recenzentów. Jego produkcją zajęli się Grubson i DJ BRK a wspomogli ich Amateus i Snake. Płytę promują 4 single („Złota Kula", „Sanepid", „Jedna z planet" oraz najnowsza „Dżungla"). Teledysk do utworu „Złota kula" został nominowany przez Eska Music Awards w kategorii Najlepsze wideo roku. Wszystkie 4 klipy łącznie mają na liczniku ponad kilka milionów wyświetleń.

DYSKOGRAFIA:
2001/2002 W.S.quad – „Wolność Słowa"
2003/2004 GrubSon – „N.O.C."
2003/2004 GrubSon – „Grubsonmental [SoundsOfLife]"Vol.1
2005/2006 GrubSon – „Nowa Fala Vol.1 -Ogień-„
2005/2006 GrubSon – „Nowa Fala Vol.2 -Ziemia-„
2012 – GrubSon i DJ BRK – „Gruby Brzuch"
2015 – GrubSon – „Holizm"
2007/2008 GrubSon – „Sila-Z-Pokoju MixTape VOL.1"
2009 GrubSon – „O.R.S."
2009 3oda Kru – „Parchastyczny Mikstejp"
2011 GrubSon – „Coś Więcej Niż Muzyka"
2015 GrubSon – „HOLIZM"

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się