Ghetto Priest feat. Positive Thursdays in DUB
Jeden z najbardziej efektownych wokalistów na brytyjskiej scenie reggae, wieloletni współpracownik mistrza dubu Adriana Sheroowoda oraz Asian Dub Foundation - Ghetto Priest wystąpi na festiwalu Reggae Nad Wartą w Gorzowie Wlkp. Znany ze swoich energetycznych występów wokalista będzie gwiazdą drugiego dnia festiwalu i zaprezentuje m.in. materiał ze swojego nadchodzącego albumu. Na scenie towarzyszyć mu będzie wrocławska ekipa Positive Thursdays in DUB.


Ghetto Priest zaczynał już w pierwszej połowie lat 80tych na lokalnych imprezach sound systemowych gdzie szlifował swoje umiejętności wokalne i sceniczne. Ale dopiero rok 2004 przyniósł jego debiutancki album, który został wyprodukowany przez samego Adriana Sherwooda. "Vulture Culture" zyskał z miejsca ogromne zainteresowanie nie tylko fanów reggae, ale także innych producentów i artystów, którzy bardzo chętnie zapraszali Ghetto Priesta do wspólnego nagrywania czy koncertowania. Nie inaczej było z fenomenalną grupą Asian Dub Foundation, z którą nagrał hitowy album "Tank" w 2005 roku. W tamtym okresie Ghetto Priest występował jako jeden z frontmanów grupy, przemierzając świat urzekając publiczność swoim potężnym wokalem i mistycznymi wręcz występami scenicznymi.
Jego głos można również usłyszeć m.in. na albumie grupy Juno Reactor "God & Monsters", z którą to intensywnie koncertował po świecie od 2008 roku. Obecnie Ghetto Priest pracuje nad swoim najnowszym albumem "Sacred Ground", za produkcję którego jest odpowiedzialny ponownie Adrian Sherwood, amuzycznie wspomaga go legendarna grupa Dub Syndicate. Ponadto po kilku latach przerwy wrócił do koncertowego składu grupy Asian Dub Foundation.
Positive Thursdays in DUB to projekt muzyczny, który powstał pod koniec 2011 roku z audycji Pozytywne Czwartki - nadawanej w Akademickim Radiu LUZ we Wrocławiu. Obecnie tworzony jest przez dziennikarza muzycznego i DJ'a Rafała Konerta, trębacza Sebastiana Pacheckiego oraz puzonistę Tomka Kasiukiewicza. Głównym założeniem jest przede wszystkim pokazanie spektrum muzyki reggae i dub, które ekipa Positive Thursdays in DUB przedstawia w bardzo unikalny sposób.

https://www.youtube.com/watch?v=Y-dYr2Y8XUM#t=123

http://www.youtube.com/watch?v=7mlXtDeONX0

https://www.facebook.com/pages/Ghetto-Priest/180986801919239

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się