KALIBER 44

Na takie koncerty chodzi się na wspomnienie głębokich wzruszeń, w hołdzie dla tego który w podróży, z szacunku dla ustanowionego kanonu i niedościgłych dokonań i w końcu w oczekiwaniu na nową twórczość. KALIBER 44 jak żaden inny skład spełnia te pobudki.

 

Dla porządku bio:
Kaliber 44 to grupa uznawana, nie tylko przez fanów hip-hopu, za legendarną. Użycie w stosunku do niej określenia „fenomenalna" też nie będzie żadną przesadą, biorąc pod uwagę to, czego dokonali na krajowym rynku.
Ich debiutancki krążek, wydana w 1996 roku „Księga tajemnicza. Prolog", uznawana jest za jeden z najlepszych albumów w historii polskiej muzyki. Kolejny album - „W 63 minuty dookoła świata" - tylko potwierdził znaczenie Kalibra 44 dla rodzimego hip-hopu, a w 2000 roku do sprzedaży trafił trzeci i jak dotąd ostatni krążek składu, „3:44". Rok 2003 okazał się przełomowy, bo właśnie wtedy zapadła decyzja o zawieszeniu działalności.
Fani długo wyczekiwali wiadomości o reaktywacji grupy, zresztą muzycy kilka razy pojawili się razem na scenie, dając im takie nadzieje. Decyzja o wznowieniu działalności zapadła jednak dopiero 2013 roku, po 10 latach przerwy, a impulsem do jej podjęcia okazało się zaproszenie na Heineken Open'er Festival, podczas którego wszyscy przekonali się, że Kaliber wciąż jest w formie i wciąż porusza.
Reaktywacja się dokonała. Członkowie grupy nie tylko koncertują, ale też pracują nad nową płytą.


Na RnW 2014 specjalnie dedykowany muzyce reggae koncert zagrają Abradab, Joka, DJ Feel-X z towarzyszeniem zespołu.

https://www.youtube.com/watch?v=ykAs0csKdiY

https://www.facebook.com/sprecords.kaliber44?fref=ts

https://www.facebook.com/pages/Kaliber-44/369030647731

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się