sedativaSEDATIVA. Muzyka zespołu to dojrzała i wyrafinowana, przekraczająca granice kultur fuzja wielu gatunków. Ma wszelkie przesłanki, żeby zakochali się w niej zarówno fani Boba Marleya, jak i miłośnicy Dead Can Dance, muzyki arabskiej czy world music. Obok arabskiego folkloru znajdziemy jamajską pulsację, jazz, dubową przestrzeń i rockową ekspresję,które razem z charyzmatycznym wokalem Dawida Portasza tworzą niepowtarzalny przekaz.Założycielem i liderem grupy jest pochodzący z Syrii klawiszowiec,Rami Al Ali.

Sedative.art.pl

Dyskografia:
Dub out of Poland Pt.1 (utwór Chanting the water away) 2001)
Dwa Gołębie - Kuba Wojewódzki Show (utwór Banda Saskerland) (2008)
Free Colours 4/2008 (utwór All U Need) (2008)
I (Sedativa feat. Dawid Portasz) (2011)

Dawid Portasz - wokalista, kompozytor, autor tekstów. Lider Jafia Namuel (ponad 120 koncertów rocznie w Polsce i za granicą), współzałożyciel polsko-jamajskiego projektu Rastasize. Od 3 lat współpracuje też z warszawskim zespołem Sedativa. Jeden z najlepszych polskich wokalistów, obdarzonych mocnym, głębokim, „czarnym” głosem,barwą kojarzącą się raczej z czarnoskórymi wokalistami soul czy gospel

W 2008 Dawid Portasz razem z Krystianem „K-Jah” Walczakiem i Mateuszem Pospieszalskim wyjechali do legendarnego studia „Tuff Gong” by zarejestrować materiał projektu „Rastasize”. Na płycie „Day by Day” zagrała ścisła światowa czołówka muzyków reggae z duetem Sly & Robbie na czele. W ten sposób Dawid stał się pierwszym polskim wokalistą, który nagrał płytę na Jamajce i to w dodatku współpracując z muzykami i producentami płyt Boba Marleya, Shagy’ego i wielu innych światowych gwiazd muzyki.

Warunki głosowe, umiejętności wokalne i co bardzo ważne – świetnie napisane po angielsku teksty Dawida Portasza wywołały podziw Jamajczyków. Muzycy grupy Dubtonic Kru, którzy współpracują na co dzień z Tuff Gong jako muzycy sesyjni, zaproponowali mu współpracę, tworząc nowy skład Rastasize, a także zapraszając Dawida do współpracy, jako wokalistę Dubtonic Kru.

W 2008 roku Dawid zostaje zaproszony do współpracy z warszawską grupą Sedativa,

Jafianamuel.pl

myspace.com/rastasize

W internecie: www.sedativagruop.com

{jcomments on}

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się