Wykonawcy 2015

DJ RELAX

Funkcjonuje też pod nazwą Qledub jako Dj, promotor, organizator i animator wydarzeń kulturalno-artystycznych. Grał na takich festiwalach jak Folk Festiwal w Krotoszynie, Reggae na Piaskach, Slot Art Festiwal w Lubiążu koło Wrocławia, MISIETUPODOBA w Tucznie, Regalowisko w Bielawie. Wystepowal m.in. przed Ras Luta, Jabbadub, Gentleman, Dreadzone, Bush Chemists. Działa na polu organizacji imprez poświęconych gatunkowi DUB, lecz nie tylko.

Czytaj więcej: DJ RELAX

ALTIMET DENSA

Grajacy drum'n'bass, dawniej w trojmiejskim skladzie Noiz Emitters, obecnie odkurzajacy plyty, gdy czas na to pozwala, pod alter ego Altimet Densa. Ostatnimi czasy jego gusta muzyczne skrecily takze w strone dub'u i dubstepu. W swoim bardziej pastiszowym wcieleniu lubuje sie w muzyce zaslyszanej mlodzienczymi uszami w odleglych czasach schylku PRL'owskiego dobrobytu i troszke pozniej - wczesnego MTV, z ktorych to czasow hity i szlagiery powiekszaja sukcesywnie zbior winylowych singli 7''

BAKSHISHBAKSHISH

BAKSHISH to jeden z fundamentalnych zespołów związanych z historią muzyki korzeni w naszym kraju. W tym roku celebrują swoją długą 30. letnią podroż oraz promują swoja długo oczekiwana płytę "4-I-VER"!

Bakshish to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstali w Kluczborku w 1982 roku, a ich znaczenie dla polskiej sceny reggae jest niepodważalne. Poprzez ska i rock-steady szybko dotarli do reggae. W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie. Rok później wystąpili na tym pamiętnym festiwalu w charakterze gwiazdy. Po 10 latach istnienia w 1992 roku w studio Złota Skała zrealizowali swój pierwszy album "One Love", który sprzedał się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

Czytaj więcej: BAKSHISH

G-HOT SOUND

Załoga G-Hot Sound to trójka DJów/selektorów: Dan Ben Cart selecta, GrosSelecta i Madgial którzy popularyzują szeroko pojętą muzykę jamajską. Znani z morderczej selekcji, ich bronią jest muzyka a pociskami winyle. Na rozgrzewkę serwują starannie wyselekcjonowane reggae. By rozpalić ogień na parkietach oprócz najgorętszego dancehallu sięgają po digital, dub, socę, moombahton i inne elektroniczne wynalazki. Ich przepastne case'y kryją również koneserskie perełki ska i rocksteady. Ze swoją pokaźną kolekcją winyli krzewią brzmienie reggae i organizują dancehallowe potańcówki od 2010. Od 2012 G-Hot Family rozrasta się dzięki nawiązaniu współpracy z obiecującą wokalistką Mademoiselle Carmel, największym rudeboyem poznańskiej sceny Robako oraz Mr. Bayermanem - producentem lepiej znanym na Jamajce niż w Polsce.

Czytaj więcej: G-HOT SOUND

ŁOMJAH BWOY & WHITE ELEPHANTŁOMJAH BWOY & WHITE ELEPHANT

Gorzowski soundsystem utworzony przez dwóch Yamańskich nawijaczy. Łomjah bwoy'a oraz White Elephanta. Ich poglądy są jasne. Aktywnie walczą o legalizacje chmielu w plenerze, oraz chcą obalić Babilon. Pierwsza płyta "Gorzowskie kroniki Reggae" została dobrze przyjęta przez słuchaczy, a jeszcze lepiej przez odbiorców podczas koncertów. Ich nadejście zwiastowała pradawna przepowiednia, w której to białe bliżej nieokreślone zwierze podobne do słonia, oraz szkane zielone naczynie, zwiastować będą zmartwychwstanie Polskiego Reggae. Aktualnie pracują nad drugą płytą.

Więcej artykułów…

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.