wykonawcy

Visualart"Z Reggae nad Wartą związany jestem od początków istnienia festiwalu najpierw, jako widz, później muzyk zespołu SELALAIKATHA i w trzech ostatnich latach tworząc oprawę wizualną. Najbliższe mi są ilustracje do muzyki, która odwołuje się do NATURY, rytmiki pierwotnej, obrzędu, pierwotnych społeczności i wierzeń. Nie obce mi są również eksperymenty z muzyką poszukującą swojej wizualnej płaszczyzny. Kieruje mną głównie idea prostoty stąd wykorzystywane przeze mnie techniki ilustracyjne są zapożyczone z domowego DO IT YOUR SELF"-mówi Rafał "Majonez" Fórmaniak. Kolektyw VJ'ski.

Czytaj więcej: Visualart

Pozitiv SelectaPOZITIV SELECTA aka RZEŻNIK aka PUMEX muzyką zajmował się od zawsze.
Swoją muzyczną przygodę zaczął w gorzowskim CASTOS, póżniej grał na basie z Darkiem Maleo Malejonkiem w zespole HOUK przez 10 lat i nagrał płytę "EXTRA PAN". Po zawieszeniu działalnosci zespołu jego dalsza przygoda z muzyką poszła w kierunku DJ'ki i sceny soundsystemowej. Rozkręca wiele imprez reggae w jamajskim stylu i nie tylko, co można było usłyszeć między innymi na festiwalach
Reggae nad Wartą. Ostatnio pracuje nad swoim własnym projektem.

POZITIV SELECTA ZAPRASZA NA SWOJĄ POZYTYWNĄ SELEKCJĘ NA TEGOROCZNY
FREE OPEN AIR FESTIWAL REGGAE NAD WARTĄ.

SedativaSEDATIVA feat. DAWID PORTASZ Zespół Sedativa powstał w 2000 roku w Warszawie jako dwuosobowy elektroniczno-dubowy projekt Ramiego Al Ali (instrumenty klawiszowe, Syria) oraz Ignacego Pluzanskiego (groovebox). Wkrótce do projektu dołączył Jurek "Buras" Burkacki (gitara basowa) i Andrzej "Jawor" Jaworowski (gitara), grający wcześniej w zespole TRANSMISJA.

Czytaj więcej: Sedativa

SmokeDaCrack OFFSmokeDaCrack OFF to niespożyta energia wokalna Kasi Malendy i młodego jamajczyka Kinga, wspomaganych riddimami Piotra Krakowskiego i wytrawnym mixem Smokesystem'a.
SmokeDaCrack OFF to nowy projekt Piotra Krakowskiego, twórcy niecodziennej płyty "Krakowski: Pankracy Sessions".
Wystąpiła tu czołówka polskiej sceny reggae: Ras Luta, Junior Stress, Cheeba, Bob One.

Czytaj więcej: SmokeDaCrack OFF

JamalHistoria Jamala rozpoczela sie w 1999 roku, kiedy dwoch muzykow pochodzacych z Radomia: Tomasz „Miod" Mioduszewski i Lukasz Borowiecki rozpoczeli wspolprace, tworzac głownie kawalki rapowe. W miedzyczasie Miod zalozyl specyficzna, kilkunastoosobowa ekipe Le Illjah, grajaca muzyke z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z ta formacja, Miod powrocil do intensywnej pracy przy projekcie Jamal.

Czytaj więcej: JAMAL

Więcej artykułów…

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.