wykonawcy

FolibaFoliba powstał w 2005 roku w Brzegu, założony przez Łukasza Dembińskiego. Jest to projekt zrodzony z czystej pasji do bębnów i kultury afrykańskiej. Nasza muzyka wyrażona jest poprzez rytm bębnów i towarzyszący mu taniec. Koncert Foliby to pełne ekspresji, niezwykłe widowisko na scenie, nie pozostawiające nikogo obojętnym.

Czytaj więcej: Foliba

unity3city to projekt, łączący dokonania, umiejętności i potencjał trójmiejskich muzyków, wokalistów, selektorów, grafików, VJów, promotorów i organizatorów działających w stricte i około jamajskich stylistykach. To swoiste zjednoczenie znajomych z podwórka, twórców autorskich projektów, członków zespołów, aktywnie działających organizatorów i promotorów na trójmiejskiej scenie reggae/dub.

Czytaj więcej: Unity3City

DaabPowstał w marcu 1983 roku w Warszawie. DAAB to najpopularniejszy polski zespół reggae'owy, grający łagodną, wręcz piosenkową odmianę tej muzyki (jego hasłem jest "Daab - muzyka serc").

Czytaj więcej: Daab

Stage of UnityZespół powstał wiosną 1988r. we Wrocławiu. Już pierwszy koncert (Reggae nad Wartą, Gorzów Wielkopolski) udowodnił, że formacja jest znakomita (20 minutowe standingovation). Od tego czasu Stage Of Unity, mimo mocnego osadzenia w pulsie Reggae przechodziła wiele przeobrażeń, a życiowe ścieżki muzyków wielokrotnie rozchodziły się, co również wzbogaciło brzmienie.

Czytaj więcej: Stage of Unity

Masala fot. by Piotr KlubinskiMasala to unikatowy kolektyw, który przekraczając wszelkie granice łączy brzmienia tradycyjnych, orientalnych instrumentów i technik wokalnych, nowoczesną elektronikę i 'połamane', klubowe rytmy oraz środki wyrazu charakterystyczne dla wielkomiejskiej kultury ulicznej takie jak turntablism czy zaangażowany społecznie MC'ing. Za sprawą członków zespołu, te na pozór całkowicie odległe elementy okazują się doskonale ze sobą współgrać, a na ich skrzyżowaniu powstaje utrzymana na najwyższym poziomie, niepowtarzalna muzyka.

Czytaj więcej: Masala

Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.