Wspólny pomysł Tam Tam’u i Germaican Records przedstawiający polskich wokalistów i wokalistki reggae/dancehall śpiewających na znanych i nieznanych riddimach wydobytych z tajemniczych schowków Pionear’a i jego przyjaciół-producentów (Pete Fox z Seeed, Tom, Bassrunner i Stereotyp).

Na początku ten projekt był trochę „na próbę”, ale szybko przekonaliśmy się, że szykuje się poważna sprawa – talent i możliwości polskich wokalistów przerosły oczekiwania wszystkich zainteresowanych – z samymi artystami włącznie!

W czasie selekcji utworów mających ukazać się na kompilacji, okazało się, że jeden z riddimów szczególnie spodobał się wokalistom przysyłającym nagrania demo, co bezsprzecznie było/jest dowodem jego ogromnego potencjału.


W ten sposób narodził się pomysł, aby album poprzedzić wydaniem trzech singli na riddimie MONEY BAG, co po albumach „BIBA !” i „PILLAR OF SALT” będzie kolejnym krokiem w "rytmicznym" rozwoju polskiej sceny reggae – pierwsze polskie one-riddimowe siódemki !

Ten old-skool’owy riddim skomponowany przez Pionear’a i Matscher’a - keyboardzistę Far East Band, będzie wydany (na razie ;) tylko w Polsce, międzynarodowego charakteru nada mu obecność wschodzącej gwiazdy europejskiej sceny dancehall – Ill Inspector’a ze stajni Germaican Records i tak od słowa do czynu doszliśmy do konkretnych sytuacji. Prawdopodobny termin ukazania się albumu „Polish Stars czyli Polski Ogień” to połowa maja.

www.riddimmafia.pl
Serwis może wykorzystywać pliki cookies, które umożliwiają korzystanie z jego zasobów. Więcej w Polityce prywatności.
Więcej informacji Akceptuję Nie zgadzam się